"Trzy wymazy i do bazy - zostań dawcą dla Ilonki"

19 listopada 2019

W dniu 17.11.2019 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbyła się 4 inaugurująca akcja szukania pokrewnego bliźniaka dla Ilony Bolek z Kamionki. Już od godzin porannych wolontariusze czekali na to by chętni do rejestracji przyszli i pobrali wymaz, po zakończonym procesie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku wolontariusze zapraszali na pyszne ciasto oraz ciepłą kawę lub herbatę.

czytaj więcej

Wieczornica Listopadowa

08 listopada 2019

8 listopada br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbyła się Wieczornica Listopadowa. Spotkanie rozpoczęło się od promocji publikacji pokonferencyjnej pt. „Nadodrzańskie spotkania z historią 2019”.

czytaj więcej

Burmistrz Mieszkowic informuje

06 listopada 2019

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczej i  innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

czytaj więcej

Pierwszy projekt Grup Inicjatywnych zrealizowany!

28 października 2019

26 października 2019 roku na Kompleksie Boisk Sportowych ORLIK odbyło się uroczyste otwarcie nowych urządzeń zabawowych zamontowanych na placu zabaw.  Spotkanie przygotowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej i Grupy Inicjatywne.

czytaj więcej