Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

11 marca 2020

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

czytaj więcej

KAZIUKI 2020

10 marca 2020

Mieszkowickie Spotkania z Piosenką Kresową – KAZIUKI cieszą się coraz większą popularnością i zatacza coraz to szersze kręgi. Świadczy o tym fakt, że w tym roku na naszej scenie wystąpiła rekordowa ilość zespołów (14), w tym 4 które po raz pierwszy zaszczyciły nas swoją obecnością.

czytaj więcej

75. Rocznica Wkopania I Słupa Granicznego w Czelinie

01 marca 2020

Mszą świętą o godz. 11:30 w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Czelinie celebrowaną przez ks. proboszcza Marka Szczuckiego rozpoczęto uroczyste obchody 75. rocznicy wkopania I Słupa Granicznego. Po jej zakończeniu, przy asyście  kompanii honorowej 5 Pułku Inżynieryjnego, wystawionej przez żołnierzy 2 batalionu inżynieryjnego ze Szczecina Podjuchy oraz orkiestry wojskowej uczestnicy udali się na plac przy obelisku w Czelinie.

czytaj więcej