23 sierpnia br. w Mieszkowicach odbyły się archidiecezjalne uroczystości dożynkowe. Z okazałymi wieńcami zjechali rolnicy z powiatów znajdujących się w granicach archidiecezji szczecińsko - kamieńskiej.

Po krótkiej prezentacji wykonawców wieńców rozpoczęła się msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi.  
List patrona dożynek - Prezydenta RP Andrzeja Dudy przeczytał Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc. Pan Prezydent przypomniał m.in. o udziale rolników w wojnie polsko-bolszewickiej. Podziękowania za trud codziennej pracy rolników złożył w imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego poseł Michał Jach. Po mszy św. zabrał głos Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa. W swoim przemówieniu serdecznie podziękował za całoroczny trud wszystkim ludziom związanym z rolnictwem i dbającym o zagospodarowanie plonów. Starostami tegorocznych dożynek byli Ewa i Kazimierz Padok. Po mszy dziękczynnej za zebrane plony wszyscy udali się na plac przy urzędzie, gdzie mogli delektować się regionalnymi potrawami przygotowanymi przez sołectwa gminy Mieszkowice i Zarząd Osiedla Mieszkowice.

Burmistrz Mieszkowic serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację archidiecezjalnych dożynek w Mieszkowicach.

Archidiecezjalne dożynki w Mieszkowicach 2020 r. na innych portalach:      

Głos Szczeciński:  https://gs24.pl/archidiecezjalne-dozynki-w-mieszkowicach-okazja-do-podziekowan-zobacz-zdjecia/ar/c1-15141566

TVP3 Szczecin: https://szczecin.tvp.pl/49529515/dziekuja-za-plony-i-podsumowuja-sezon-archidiecezjalne-dozynki-w-mieszkowicach