Spotkanie podsumowujące projekt pn.: „W kręgu Mieszkowickich legend i starych pocztówek”

zdjecie z podsumowania

W dniu wczorajszym (18 marca 2021 roku) odbyła się impreza podsumowująca projekt zrealizowany przez grupy inicjatywne na czele z liderem Michałem Dworczykiem pn.: „W kręgu Mieszkowickich legend i starych pocztówek”. Zadanie to realizowano w ramach projektu pn. Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”.

W ramach projektu na terenie Mieszkowic zamontowane zostały tablice ze starymi zdjęciami pocztówek i kodami QR. Dzięki uprzejmości Pana Marcina Siwaka, mieszkańcy oraz turyści mogą zobaczyć, jak wyglądały niegdyś poszczególne miejsca dzisiejszych Mieszkowic. Dodatkowo na tablicach umieszczone zostały kody QR z informacjami pochodzącymi z książki autorstwa B. Woźniak pt. „Mieszkowice”.

W ramach zadania przed Urzędem Miejskich ulokowano także dwie figury niedźwiadków, które są symbolem naszego miasta. Autorem rzeźb jest Pan Tadeusz Grajek z Zielina. Drewno na ten cel podarowane zostało przez Nadleśnictwo Mieszkowice.

Serdeczne podziękowania skierować należy również do prezesa i pracowników Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mieszkowicach za przewiezienie, montaż oraz zakup drzewka. Wyrazy uznania kierujemy również do Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, dzięki, któremu mogliśmy zrealizować inicjatywę.

Projekt jest dofinansowany z  Funduszy Europejskich i realizowany przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” w partnerstwie z Fundacją Pod Aniołem i Fundacją Nauka dla Środowiska.