Dziś jest: Sobota 21 października 2017, imieniny: Urszuli i Hilarego
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Kaziuki 2017 r.

data 07-03-2017

W dniu  4  marca 2017r. w świetlicy  wiejskiej w  Zielinie odbyły się tegoroczne mieszkowickie  ” KAZIUKI „ połączone z jubileuszem zespołu SAMI SWOI  z Zielna, który działa pod patronatem Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Na to podwójne wydarzenie przybyły zespoły , które od lat spotykają się na wspólnych koncertach.  Benefis zespołu SAMI SWOI  rozpoczęli;  Barbara Nowicka dyrektor MGOK Mieszkowice oraz  Zbigniew Ciszek instruktor i Zofia Szeremeta nieformalna kierowniczka, a zarazem gospodyni spotkania. Wśród gości byli min. władze samorządowe Gminy Mieszkowice na czele z Burmistrzem Andrzejem Salwą, Ks .Proboszcz Andrzej Tychoniec,  Sołtys Józef Mroziak , delegacje KGW z Witnicy , członkinie Klubu dorosłego człowieka z MOK Moryń oraz  zespoły:  Platerówki z Boleszkowic, Nowinianki z Nowin Wielkich ,  Cantores z Witnicy,  Drzewiczanie z Kostrzyna nad Odrą, Kalimera z Piasek,  Jarzębina z Chojny, Marzenie z Polic, Niespodzianka, Dobrawa i Kapela Niedźwiadki z MGOK Mieszkowice . Instruktor Zbigniew Ciszek przypomniał najważniejsze osiągnięcia zespołu i podkreślił  ostatni sukces w Krakowie na Festiwalu piosenki niezłomnej.  Powiedział min. „ …w brzmieniu zespołu słychać naturalną śpiewność kresowian, gdyż  członkowie grupy mają swoje korzenie właśnie tam”. Następnie rozpoczął się korowód serdecznych i miłych  życzeń, które składali zaproszeni goście i sympatycy zespołu. Niektórzy jak Dobrawa i Calimera śpiewająco. Dużym, radosnym  zaskoczeniem było otrzymanie od Kapeli Familia z Warnicy  kompletu czerwonych marynarek estradowych oraz talonu od Burmistrza Mieszkowic.

Po życzeniach cała sala wzniosła symboliczny toast za pomyślność i zdrowie członków zespołu, wszyscy gromko odśpiewali 100 lat.  Po poczęstunku, który przygotowały niezawodne panie z KGW z Zielna rozpoczęły się nasze Kaziuki. Sami Swoi  zaśpiewali przepiękną  pieśń Polesia czar,  która wzruszyła wszystkich słuchaczy. Zespoły  przygotowały bardzo różnorodny  repertuar od  lwowskich piosenek podwórkowych do nostalgicznych i rzewnych pieśni wileńskiej. Każdorazowo  wykonania dostarczały widzom wiele i wzruszeń, a zespoły otrzymywały za nie  zasłużone oklaski. Piękne piosenki o wzruszających treściach nie straciły nic ze swojego uroku i znaczenia, dlatego warto kontynuować tradycje spotkań z piosenkami naszych rodaków z kresów wschodnich. Żegnając uczestników spotkania Zofia Szeremeta  i Barbara Nowicka podziękowały wszystkim za wspaniałą atmosferę imprezy i zaprosiły na kolejne spotkania zespołów śpiewaczych.. Organizatorzy, MGOK Mieszkowice i zespół  Sami Swoi dziękują wszystkim , którzy wspomogli organizację uroczystości, a byli to Panie z KGW Zielin, Sołtys Józef Mroziak, Mamy z Rady Rodziców SP Zielin, Tadeusz Szymczak. Dziękujemy wszystkim, w tym zespołom za przepyszne ciasto przyniesie na  spotkanie.  Gorące i szczere podziękowania za przepiękne występy  dla każdego uczestniczącego zespolu.

FOTORELACJA                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

 Kalendarz imprez

  Październik 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia