Dziś jest: Wtorek 19 czerwca 2018, imieniny: Gerwazego i Protazego
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Zaproszenie do uczestnictwa w programie Społecznik

data 12-04-2017

Polska, samorząd, demokracja i społeczeństwo obywatelskie będą tak silne, jak silne są pojedyncze osoby - społecznicy - działający na rzecz wspólnoty. Osoby aktywne potrafią łączyć społeczności i inicjować zmiany na rzecz lepszego życia. Na co dzień to oni podają pomocną dłoń słabszym. Teraz samorząd województwa wyciąga pomocną dłoń do społeczników. Mam przyjemność poinformować o nowym pionierskim projekcie - Programie SPOŁECZNIK, skierowanym do organizacji pozarządowych oraz środowisk nieformalnych. Umożliwia on sięganie po mikrodotacje w wysokości do 3 000 zł na realizację ciekawych inicjatyw. SPOŁECZNIK to program grantowy, o prostej procedurze.

W lokalnych animatorach drzemie wielka siła i determinacja do ożywienia i rozwoju najbliższego otoczenia. Niestety często samo zaangażowanie nie wystarczy. Przeszkodą w realizacji przedsięwzięć zazwyczaj jest brak środków. Postanowiliśmy więc stworzyć taki produkt, który będzie dawał możliwość realizowania pomysłów mieszkańców.

Jeżeli posiadają Państwo pomysł na działanie integrujące mieszkańców wokół ciekawego celu: czy to wydarzenia kulturalnego, charytatywnego, sportowego, akcji sąsiedzkiej na osiedlu, czy też przygotowania małej infrastruktury - serdecznie zachęcam do aplikowania o środki.

Operatorem programu jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego (szczegółowe informacje pod nr tel. 91 44 16 220, wws-sekretariat@wzp.pl; lub 94 34 11 098, karrsa@karrsa.pl).

Głęboko wierzę w to, że Program SPOŁECZNIK ożywi aktywność obywatelską, obudzi uśpione pomysły i pozwoli na realizację wielu cennych przedsięwzięć, które do tej pory nie miały szans powodzenia z uwagi na ograniczone możliwości finansowe. Czasem tak mało brakuje do sukcesu. Nie pozwólmy na marnowanie społecznego kapitału z przyczyn, którym możemy, jako samorząd, zaradzić.

Liczę na Państwa kreatywność i twórczą inwencję. Serdecznie zapraszam do składania ofert.

Skan Pisma: Program SpołecznikKalendarz imprez

  Czerwiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia