Dziś jest: Sobota 25 listopada 2017, imieniny: Erazma i Katarzyny
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Otwarte spotkanie w formie warsztatów dla partnerstwa z interesariuszami rewitalizacji

data 07-07-2017

27.06.2017 r. o godz. 12.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w  Mieszkowicach odbyło sie kolejne, otwarte spotkanie w formie warsztatów dla partnerstwa z interesariuszami rewitalizacji. Celem spotkania było wypracowanie roboczej koncepcji wizji obszaru rewitalizacji i celu głównego obszaru rewitalizacji. Na wstępie przedstawiono krótką prezentacje obejmującą diagnozę obszaru zdegradowanego i rewitalizacji oraz przebieg dotychczasowych prac nad opracowaniem dokumentu Lokalnego Programu Rewitalizacji. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na dwie grupy. Zadaniem uczestników było określenie jak będzie wyglądał obszar rewitalizacji w 2023 r. oraz jakie działania należy podjąć, żeby przedstawiona wizja mogła zostać spełniona.

Wizja stanu obszaru po przeprowadzeniu rewitalizacji jest opisem wizerunku obszarów rewitalizowanych w przyszłości. Wizja przedstawia poza dany obraz w danym okresie (planowany efekt rewitalizacji) określając pozytywny obraz uwzględniający lokalne i zewnętrzne uwarunkowania. W trakcie prac grupom udało się zdefiniować hasłowe zagadnienia dotyczące wizji :

- estetyczne zagospodarowanie rynku

- poprawa warunków życia rodzin w których mają miejsce patologie

- edukacja obywatelska i sąsiedzka

Grupom udało się również wypracować cel główny obszaru rewitalizacji, który zdefiniowano następująco :

Głównym celem Lokalnego Programu Rewitalizacji w Mieszkowicach jest stworzenie w obszarze rewitalizacji nowych jakościowo warunków w wymiarze instytucjonalnym, przestrzennym i infrastrukturalnym stymulujących aktywizację społeczną, gospodarczą i turystyczną, znoszących negatywne zjawiska i procesy oraz wzmacniających lokalny potencjał Gminy Mieszkowice w celu jej zrównoważonego rozwoju.

Na podstawie przeprowadzonych spotkań z interesariuszami oraz pogłębionej analizy obszaru rewitalizacji zostanie opracowana spoójna wizja obszaru rewitalizacji oraz określone zostaną cele strategiczne i operacyjne. Wizja będzie integralnym elementem Lokalnego Programu Rewitalizacji.

FOTORELACJAKalendarz imprez

  Listopad 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia