Dziś jest: Niedziela 20 maja 2018, imieniny: Bernarda i Bazylego
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Ferie zimowe 2018 za nami.

data 29-01-2018

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zrealizował zajęcia w czasie ferii według ustalonego planu. Codziennie od godz.10.00 do 14.00 można było twórczo spędzić czas wolny.  Z różnorodnej oferty skorzystało około 30 dzieci. Część z nich, 8 osób, przychodziło systematycznie na całe 4 godziny, postali na zajęcia, które najbardziej lubili.

Na zajęciach plastycznych prowadzonych przez Barbarę Nowicką  uczestnicy malowali farbami, wykonali laurkę i tulipana z krepiny dla swoich Babć i Dziadków. Ozdabiali różnorodne przedmioty metodą decoupage wzorami ludowymi  Z kolei na zajęciach z biżuterii wykonano broszki z filcu, korale i bransoletki. Każdy młody artysta wykonywał swoje prace samodzielnie, wkładając w to dużo własne inwencji. Wszystkie swoje dzieła uczestnicy zabierali do domu.  Zajęcia teatralne prowadziła  Teresa Mróz.  Dzieci  bawiąc poznawały tajniki ruchu scenicznego, rytmiki  i dykcji. Z uwagi na dużo rotacje uczestników tym razem zajęcia nie zostały zakończone przedstawieniem.

Instruktor Zbigniew Ciszek prowadził zajęcia wokalne na których cała grupa bawiła się  śpiewem, wykonując znane przeboje i przygotowała występ na zakończenie ferii. Zajęcia z rytmiki to dużo zabaw muzycznych połączonych z nauką prawidłowego ruchu i postawy. Taneczne zabawy prowadziła też Danuta Panek. „Coś dla ciała” to zajęcia kulinarne pod kierunkiem Beaty Wawruszczak, na których dzieci przygotowały kanapki, racuchy z jabłkami i bananami, 2 makaronowe zapiekanki i ciasta na bal: sernik z oreo i 3 bit. Zakończenie każdego dnia to zajęcia w tzw. „Klubie gier towarzyskich” gdzie uczestnicy grali min. carcassonne  domino, statki. W środę 24 stycznia z gry historyczne prowadził dyrektor Muzeum (MPIAWP i DZM) Michał Dworczyk.

W czwartek 25 stycznia strażacy z OSP Mieszkowice przygotowali dla dzieci ognisko na placu przy stadionie KS Mieszko. W piątek 26 stycznia odbył się bal karnawałowy dla wszystkich dzieci, grał i zabawiał uczestników Z. Ciszek. Występem, wystawą prac i słodkim poczęstunkiem zakończono tegoroczne ferie zimowe.

Dziękujemy Jackowi Grędzie i druhom Strażakom za przygotowanie ogniska. Michałowi Dworczykowi za prowadzenie gier historycznych.

Zapraszamy na zajęcia artystyczne do MGOK, które odbywają  się w roku szkolnym.

Dyrektor MGOK
Barbara Nowicka

FOTORELACJA

 Kalendarz imprez

  Maj 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia