Uratowaliśmy małego bociana. Teraz czekamy, aż za kilka lat wróci do Mieszkowic z dziećmi!
02-06-2026
Do Urzędu Miejskiego w Mieszkowicach zadzwoniła mieszkanka Czelina z informacją, że pod gniazdem leży mały bocian. Po otrzymaniu zgłoszenia gmina natychmiast podjęła działania i skontaktowała się z ornitologiem, który zajął się ptakiem.
Dzięki szybkiej reakcji mały bocian otrzymał niezbędną pomoc, a następnie trafił do Klekusiowa – Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt na Dolnym Śląsku, gdzie będzie bezpiecznie dochodził do zdrowia pod opieką specjalistów.
Dziękujemy mieszkance za czujność oraz wszystkim osobom zaangażowanym w akcję ratunkową. Mamy nadzieję, że uratowany bocian wyzdrowieje, wróci na wolność i kiedyś odwdzięczy się wizytą w naszej gminie... najlepiej z „dostawą” nowych mieszkańców!











.jpg)

















