Dziś jest: Wtorek 31 lipca 2018, imieniny: Ignacego i Heleny

• Pic 6

« strona główna

Wyniki XIII Mieszkowickiej Nadodrzańskiej Dziesiątki

data 19-04-2015

Podczas tegorocznych kwietniowych uroczystości forsowania Odry zorganizowany został bieg pamięci narodowej pn. „XIII Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka”. Bieg odbył się pod patronatem Dowódcy 5 Pułku Inżynieryjnego im. Generała Ignacego Prądzyńskiego – Szczecin-Podjuchy oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

13 edycję biegu ukończyło 136 zawodników.

W kategorii generalnej kobiet jako pierwsza dobiegła do mety Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wlkp., uzyskując czas 00:45:57 , drugie miejsce zajęła Ewa Huryń ze Szczecina z czasem 00:47:05,  jako trzecia na podium stanęła Barbara Pochranowicz (Netto Grupa Biegowa Dębno) uzyskując czas 00:52:04.

W kategorii generalnej mężczyzn najlepszy wynik uzyskał  Marcin Zagórny (Sport Team Radnica) – 00:39:08. Drugie miejsce zajął Łukasz Hryciuk (Netto Grupa Biegowa Dębno) z czasem 00:39:42 , a trzecie Tomasz Chawawko z Dębna osiągając czas 00:42:41.

Nagrody przyznawane były także w kategorii najstarszy i najmłodszy zawodnik oraz najlepszy żołnierz. Najstarszym zawodnikiem był Adam Kaniewski (rocznik 1943), który ukończył bieg z czasem 01:09:47, najmłodszym – Jakub Pankratow – 00:52:57. Najlepszym żołnierzem został Rafał Wilk (Modlitwa Biegania Gryfino), który dobiegł do mety z czasem 00:42:52.

Nagrodzeni zostali również zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: