Dziś jest: Wtorek 31 lipca 2018, imieniny: Ignacego i Heleny

« strona główna

Gimnazjaliści pierwsi w powiecie i z awansem do zawodów wojewódzkich

data 26-05-2017

24 maja 2017 r. w Gryfinie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Wystartowali w niej reprezentanci siedmiu gimnazjów z terenu naszego powiatu, a wśród nich dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum w Mieszkowicach.

Bardzo udane starty w konkurencji pchnięcia kulą i skoku w dal zaliczyły podopieczne Jolanty Wioseńskiej.
W pierwszej z nich najwyższe miejsce na podium zajęła Wiktoria Składanowska. Najdłuższy skok w drugiej
z wymienionych konkurencji oddała Natalia Boduch. Obie będą reprezentowały nasz powiat w zawodach
na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się w Białogardzie.

Do zawodów wojewódzkich awansowali również chłopcy, podopieczni Jana Karpowicza, którzy tryumfowali
w swoich konkurencjach. Jakub Pankratow zwyciężył w rywalizacji na dystansie 2000 m, a nasza sztafeta sprinterów - Jakub Rozenblut, Marcel Gajewski, Damian Wawruszczak i Tomasz Szkolnicki - okazała się bezkonkurencyjna w biegu 4x100 m. Tomasz Szkolnicki był również pierwszy w skoku w dal.

Poza tym Przemysław Płowik zajął drugie miejsce w biegu na 300 m i w pchnięciu kulą. Jakub Rozenblut stanął na trzecim miejscu podium
w biegu indywidualnym na 100 m. Wiktor Mendyk zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie 1000 m. To samo miejsce w pchnięciu kulą wywalczył Jakub Franc.

Naszym reprezentantom i ich opiekunom gratulujemy osiągniętych wyników. Życzymy im powodzenia