Zdjęcie medali wręczanych za długoletnie pożycie małżeńskie

60-lecie pożycia małżeńskiego

          W dniu 18 maja 2023 r. Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Barbarze Leokadii i Janowi Paszko, którzy obchodzili jubileusz 60- lecia pożycia małżeńskiego. Medale te jako jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

         Jubilaci 60 lat temu wypowiedzieli sakramentalne „tak” i z ufnością ślubowali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. Dzielenie życia z drugim człowiekiem jest nie lada wyzwaniem, które wymaga sztuki kompromisu oraz szczególnej cierpliwości i wyrozumiałości. Jest to również czas, w którym małżonkowie poznają się, odkrywają, szukają porozumienia, aby w końcu polubić swoje słabości i wady. Idee miłości pięknie oddają słowa księdza Jana Twardowskiego, który powiedział, że „ Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.”

        Z okazji tej wyjątkowej rocznicy Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mieszkowicach Zbigniew Kmiecik oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mieszkowicach Żaneta Drogowska życzyli Jubilatom dalszych pięknych, szczęśliwych lat wspólnego pożycia, zdrowia i rodzinnego szczęścia.

Serdecznie gratulujemy Szanownym Solenizantom tak wspaniałego Jubileuszu.