Wczorajszą niedzielę rozpoczęliśmy od powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych z udziałem 15 drużyn jednostek OSP z naszego powiatu, w tym 4 kobiecych. Drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej i zadaniu bojowym.

W kategorii Kobiece Dryżyny Pożarnicze zwyciężyło KDP OSP Chojna przed KDP OSP Czachów i KDP OSP Banie. Wśród mężczyzn zwyciężyła sztafeta z OSP Chojna przed OSP Sobieradz i OSP Czachów.

Naszą gminę reprezentowały jednostki OSP Mieszkowice, OSP Troszyn oraz kobieca drużyna OSP Zielin. Serdeczne gratulacje i podziękowania za włożony trud, wysiłek i zaangażowanie wszystkim druhom strażakom biorącym udział w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

Burmistrz Andrzej Salwa serdecznie dziękuje druhom strażakom z jednostek OSP naszej gminy, Zarządowi Osiedla Mieszkowice, KGW Troszyn i Zielin, pracownikom Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach, pracownikom Zakładu Usług Komunalnych
Sp. z o. o. w Mieszkowicach za pomoc przy organizacji zawodów.