W dniu 3 czerwca 2024 roku, na terenie kompleksu Boisk Sportowych „Orlik” przy ulicy Ogrodowej w Mieszkowicach, odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Dziecka. Wydarzenie zgromadziło liczne grono dzieci, rodziców oraz mieszkańców, którzy przyszli wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.

Radosna atmosfera towarzyszyła nam przez cały czas. Dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy zorganizowano wiele atrakcji, które zapewniły im mnóstwo radości i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Na dzieci czekał Ambroży Kleks z Teatru Pana O, aby zabrać je do swojej roztańczonej, rozśpiewanej pełnej magii pracowni. Były też zamki dmuchane, zjeżdżalnie, brokatowe tatuaże.

Strażacy z jednostek OSP z całej Gminy Mieszkowice przygotowali dla dzieci sprawnościowy tor przeszkód, aby mogły poczuć się jak podczas prawdziwych zawodów strażackich. Dzięki obecności funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnie najmłodsi mogli obejrzeć sprzęt policyjny, co cieszyło się dużym zainteresowaniem nawet wśród dorosłych. Pod namiotem przygotowanym przez WOPR Gryfino dzieci i ich opiekunowie mogli nauczyć się sprawnego udzielania pierwszej pomocy.

Dodatkowo, na miejscu pojawili się także pracownicy Nadleśnictwa Mieszkowice, którzy przygotowali stoisko edukacyjne. Przeprowadzali ciekawe pogadanki na temat życia zwierząt w lesie.

W trakcie całej zabawy nie brakowało także smacznych przekąsek, waty cukrowej, lodów, popcornu czy kiełbasek, które cieszyły podniebienia uczestników.

Burmistrz Mieszkowic Krzysztof Tkacz, powitał i podziękował wszystkim za przybycie oraz wyraził swoje zadowolenie z licznego udziału mieszkańców w tym wyjątkowym dniu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Dziecka. Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne świętowanie!