31.07.2020 roku przy stadionie Mieszko w Mieszkowicach odbyła się impreza podsumowująca projekt polegający na budowie siłowni zewnętrznej, dofinansowany ze środków UE  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach projektu pn.” Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”. Imprezę rozpoczął marsz Nordic Walking po ogrodzie dendrologicznym Nadleśnictwa Mieszkowice.

Po powrocie do „Strefy Aktywności” rozpoczęły się konkursy i zabawy na nowym sprzęcie siłowni zewnętrznej oraz torze przeszkód udostępnionym przez strażaków OSP Mieszkowice. Uatrakcyjnieniem spędzenia czasu wolnego było pieczenie kiełbasek oraz zdrowy poczęstunek w postaci owoców.

W realizację projektu zaangażowali się strażacy z OSP Mieszkowice,  członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, grupa inicjatywna z liderem – Krzysztofem Firą oraz MGOK Mieszkowice.

Na imprezę przybyli mieszkańcy, władze i radni gminy Mieszkowice, uczestnicy IX Wakacji z Historią. Kolejna inicjatywa, tym razem pod przewodnictwem lidera- Michała Dworczyka zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku jesienią.