Informacja dotycząca prognozowanych upałów

10 czerwca 2019

Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni (10-13 czerwca) na przeważającym obszarze kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 29 do 33°C). Ochłodzenie pod koniec tygodnia będzie najprawdopodobniej krótkotrwałe i ograniczone do południowo-zachodniej części Polski. W weekend 15-16 czerwca ponownie temperatura wzrośnie powyżej 30°C.

 

czytaj więcej

Trening uruchamiania syren alarmowych

08 kwietnia 2019

Burmistrz Mieszkowic informuje, że w dniu 10 kwietnia 2018 o godzinie 841 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy zainstalowanych na terenie Gminy Mieszkowice na czas jednej minuty. Celem treningu jest sprawdzenie funkcjonowania systemu wykrywania, alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach na terenie gminy.

czytaj więcej

Komunikat

14 grudnia 2018

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie

WYTYCZNE

dotyczące okazjonalnej sprzedaży żywności na imprezach okolicznościowych typu jarmarki, kiermasze szkolne, parafialne itp.

czytaj więcej

Pamietaj!!!

06 września 2018

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy
do właścicieli i zarządców budynków
w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2018/2019

czytaj więcej

Pierwsza pomoc!

01 stycznia 2018

ZASADY UDZIELANIA POMOCY PRZEDLEKARSKIEJ

Znajomość sposobów udzielania pierwszej pomocy jest zawsze potrzebna, a wyjątkowego znaczenia nabiera w razie masowych strat sanitarnych, jakie mogą zaistnieć w rejonach porażenia. Podstawowym zadaniem pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego oraz zapobieżenie dalszym powikłaniom.

czytaj więcej